Etkinliklerimiz


Kadın yazınını görünür kılmak, eserlerin ortaya çıkış süreçleri hakkında bilgi sahibi olmak ve kadın yazar olmanın zorluklarını konuşmak amacıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da kampüsümüzde bir kadın yazarı ağırlıyoruz.
7 Mart Perşembe günü saat 18.00’de Melisa Kesmez’i ağırlayacağız. Yazarın edebiyat yolculuğu ve Atları Bağlayın Geceyi Burada Geçireceğiz, Bazen Bahar, Nohut Oda adlı üç öykü kitabı üzerine konuşacağımız Edebiyat Söyleşisi’ne herkesi bekliyoruz!

Kadın Eserleri Kitap Sergisi 4-8 Mart arası Özger Arnas Salonu’nda!

Yeditepe Üniversitesi Oyuncuları (YÜO) 2018-2019 sezonunda Düş Dostları ve Şvayk’ın Übü ile Tarihi Karşılaşması olmak üzere, iki eğitim prodüksiyonuyla seyirci karşısına çıkıyor. YÜO’nun kadın oyunu Düş Dostları‘nı 7 Mart Perşembe saat 20.30’da ÖFB Demir Demirgil Salonu’nda izleyebilirsiniz!
***
“Sen de kimsin?”
“Düş Dostları Örgütü’nün üyesiyim.”
“Ne?”
“Amacımız yalnız yaşayan kadınları yalnız bırakmamak…”
“Korkuyorsun çünkü sen de yalnızsın. Ama birlikteyken korkmayız.”
“Kimle birlikte olacağım?”
“Kadınlarla…”

Kültür ve Siyasette Feminist Yaklaşımlar Dergisi ve Boğaziçi Üniversitesi Kadın Araştırmaları Kulübü olarak Türkiye’de cinsiyetçi şiddetin medya, hukuk ve akademi alanlarında nasıl meşrulaştırıldığını tartışıyoruz.
Konuşmacılarımızdan Dr. Berna Ekal medya alanında, Avukat Gökçeçiçek Ayata hukuk alanında, Doç. Dr. Sevgi Uçan Çubukçu ise akademi alanında cinsiyetçi şiddetle nasıl karşılaştığımızdan ve şiddetin bu alanlarda nasıl meşrulaştırıldığından bahsedecek.
Şiddetin “meşru” hallerini tartışacağımız panelimize hepinizi bekliyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir